• Techniki sprzedaży parafrazowanie

  Techniki sprzedaży – parafrazowanie

  Technika sprzedaży: parafrazowanie wypowiedzi klienta Parafrazowanie to technika negocjacyjna, która polega na powtórzeniu (nie dosłownym lecz sparafrazowanym) wypowiedzi klienta w celu uzasadnienia składanej oferty lub w celu zamknięcia sprzedaży. Wykonuje się ją w czterech krokach: zadanie pytania istotnego dla uzyskania postępu w procesie sprzedaży, wysłuchanie odpowiedzi klienta, w której argumentuje on swoją obawę lub oczekiwanie, Read More
 • Wzory oferty handlowej

  Wzory oferty handlowej

  Jak wygląda dobra oferta handlowa? Co powinien zawierać tekst oferty aby nie był nudny? Gdzie można znaleźć przykłady pism handlowych, na których można się wzorować? Czy trzeba mieć wybitne umiejętności aby napisać skuteczną ofertę? Jeżeli zadajesz sobie takie lub podobne pytania, to najprawdopodobniej potrzebujesz pomocy w tworzeniu ofert sprzedaży. W Read More
 • Jak napisać ofertę – przykłady ofert handlowych

  Jak napisać ofertę – przykłady ofert handlowych

  Prowadzisz małą firmę lub po prostu jesteś handlowcem. Szukasz konkretnego i skutecznego wzorca, który pozwoli Ci w szybki sposób stworzyć dobrą ofertę handlową? A może po prostu dotychczasowe metody ofertowania się nie sprawdziły, a nie bardzo wiesz jak powinno wyglądać atrakcyjne przedstawianie klientowi tego co masz do zaoferowania. Mam dla Read More
 • 1
 • 2
 • 3

"Mam pytanie czy na stronie można sprawdzić ilość odwiedzin, czy strona wyszukiwana jest na podstawie haseł, w jaki sposób mogę spowodować żeby strona była na wysokich pozycjach. Pozdrawiam Beata"  

Odpowiedź na: Jak można sprawdzić ilość odwiedzin strony internetowej?

Szanowna Pani Beato, sprawdzanie ilości odwiedzin strony i śledzenie haseł, na które strona została znaleziona w wyszukiwarce internetowej może odbywać się na kilka sposobów. Na rynku są dostępne specjalne usługi wykonywania raportów zawierających dane o ilości odwiedzin i hasłach wyszukiwanych dla stron www – ale o nich nie będę tu pisać – bo są płatne. Skupię się na zastosowaniu metody udostępnianej za darmo przez firmę Google. (Dla wyjaśnienia. Ta metoda też staje się płatna po przekroczeniu ustalonego przez Google progu odwiedzin na witrynie. Ale taka ilość odwiedzin nie grozi stronom www małych firm). Na firmowej stronie internetowej można śledzić ruch, a w tym: źródła – czyli skąd pochodzą odwiedzający stronę, co oglądają, ile czasu spędzają na stronie, które strony najchętniej przeglądają, jakie hasła wyszukują itd. . Aby to zrobić trzeba wykonać następujące czynności:

 1. Założyć i opublikować na własnej stronie internetowej podstronę z polityką prywatności i z informacją o cookies . Takie wymagania stawia przed przedsiębiorcą (a także przed osobą prywatną wykorzystująca stronę do zarabiania) zapis w ustawie o komunikacji elektronicznej.
 2. Opublikować na stronie www informację o cookies. Robi się to w postaci paska z informacją, że strona używa ciasteczek do śledzenia zachowań internautów i prośbą o akceptację ciasteczek lub o opuszczenie witryny www. Na tym pasku znajduje się odnośnik do podstrony, o której piszę powyżej. Takie są wymagania polskiego prawa.
 3. Założyć i skonfigurować konto Google Analytics. Właśnie ta usługa Google pozwalająca na śledzenie wszystkich tych informacji, o których wspomniałem powyżej i kilkudziesięciu innych.
 4. Wprowadzić do kodu własnej strony internetowej skrypty śledzące Google Analytics. Nie jest to trudne. Wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję Google i trochę znać się na HTML’u. W wielu CMS’ach są wręcz wbudowane specjalne wtyczki, dzięki którym nie trzeba „grzebać” w plikach strony. Wpisuje się tylko nr kodu Google i już.
 5. Zweryfikować (w panelu Google Analytics) poprawność wprowadzenia kodu na stronie internetowej.

Po tych zabiegach są gromadzone w Analytics’ie dane z odwiedzin naszej firmowej strony internetowej.  

Korzyści za śledzenia ruchu na firmowej stronie internetowej:

  Dzięki śledzeniu ruchu można precyzyjnie określać jakie efekty przynosi wykonywanie konkretnych działań reklamowych i działań SEO. Można rzeczowo oceniać np. czy wykupiona reklama przyczynia się do zwiększenia ruchu na stronie, jak odwiedzający reagują na treść oferty handlowej itp.. Dzięki zbieranym danym możemy poprawiać treść odwiedzanych podstron aby uzyskiwać korzyści biznesowe np. aby potencjalni klienci chcieli zadzwonić do firmy i zarezerwować termin wykonania usługi.  

Popularne